Eesti Rahva Muuseum tähistas 14. aprillil oma 100. sünnipäeva ning avas sajandale sünnipäevale pühendatud näituse „Rahva muuseum. ERM 100“. Ajalukku läheb asjaolu, et rahvuspapudest on saanud muuseumieksponaadid veel enne seda, kui nad üldse on rahvani jõudnudki.

„Eesti Rahva Muuseumi kogud on pakkunud läbi aegade inspiratsiooni ja teadmisi mitmete projektide elluviimisel, siit on leidnud abi nii kunstnikud kui talunikud, ettevõtjad ja boheemlased. Muuseumi juubelinäituse üks osa ongi pühendatud muuseumile kui inspiratsiooniallikale. Muude eksponaatide seas on välja pandud ka rahvuspapud. See on tore näide sellest, kuidas ERMi kogudes leiduv rahvani tagasi jõuab, vahel märkamatulgi moel,” selgitas ERM 100 näituse kuraator Reet Piiri.
Papud Nukuteatris
19. aprillil toimus Eesti Riikliku Nukuteatri Köismäe tornis lavastuse „Lutsukomm ja 200 vanaisa” esietendus, mille peaosalise Tarmo Männardi kostüümikujunduse osaks sai ka eksklusiivne rahvuspapude näidispaar MUHU mustrites.

Rahvuspapudest
Rahvusmustriga papud on loodud eesmärgiga äratada ellu ja tuua kaasaegsesse kasutusse meie imeilusad rahvusmustrid. Neid saab tellida www.rahvusmeened.ee.
Me kõik teame, kus asub Muhumaa või kus elavad mulgid. Kas Sina teadsid, kus Eesti nurgas asub Hargla ja mis muster on Hargla rahvusmuster? Või mis muster on Pärnumaal?
Rahvuspapude meeskond koosneb suures osas vabatahtlikest, kes aitavad infot levitada ning meie rahvusmustreid tervele maailmale tutvustada. Koostöös partneritega on käivitatud fotokonkurss “Ärka ja Märka”, mille tingimused leiad blogist rubriigist Konkurss.